Час до школи!

З закінченням літа актуальність набирає питання, як зробити навчальний чи робочий процес таким чином, щоб це не шкодило нашим очам.
В еру високих технологій навантаження на наші очі перевищує, те що коли-небудь було в історії людини взагалі. Очі «виконують» роботу надскладну, і про обмеження часу цієї роботи мова сьогодні не йде: «Адже треба встигнути, все доробити сьогодні». До цього нас змушує постійно зростаючий темп життя. Згадаймо про елементарні правила гігієни зору. Вони не вимагають багато коштів і часу. Питання лише в знаннях і самоорганізації робочого процесу. «Втома» очей має негативний вплив на організм в цілому, викликаючи головний біль і погіршення психоемоційного стану.

Тож давайте згадаємо відомі загальні правила:

1. Забезпечте собі комфортне робоче місце (правильне освітлення при читанні; відстані в 30-40 см між текстом і очима;
2. Дотримуйтесь режиму зорових навантажень (робіть перерву кожні 40-50 хвилин, бажано під час перерви «розвантажити очі», подивившись в вікно, зробивши гімнастику для очей- її треба виконувати регулярно)
3. Збалансований раціон харчування (вживайте продукти, багаті вітамінами і мінералами), сезонний прийом полівітамінних комплексів
4. Якщо є проблеми із зором, то довіряти їх треба тільки фахівцеві.
5. Корисно робити теплі компреси і примочки з відвару ромашки, зеленого чаю.
6. Влітку носите сонячні окуляри, щоб уберегти очі від ультрафіолету.
7. Достатнє фізичне навантаження (заняття спортом)

Правила при роботі з комп`тером:

1. Розташовуватися монітор від очей повинен на відстані близько 60 сантиметрів (джерело світла – загальне, і додаткове зліва і позаду).
2. Не можна допускати появи відблисків на моніторі.
3. Поверхня повинна бути чистою, роботу необхідно починати з протирання монітора.
4. Кімната, в якій стоїть комп’ютер, повинна щодня піддаватися вологому прибиранню.
5. Оптимальним для очей є чорний шрифт на білому фоні.
6. Для роботи за комп’ютером необхідно придбати ортопедичне крісло.
7. Через кожну годину необхідно робити перерву в роботі, підлітки його повинні робити ще частіше
8. Примусово моргайте кожні 5 секунд.
9.Корисно в перервах виконувати гімнастику для очей.

При правильній організаціі роботи наші очі практично не втомлюються, але порушення елементарного, призводить до хвороб очей.
Причин для зниження зору існує дуже багато – це наслідки надмірного навантаження, впливу несприятливих факторів навколишнього середовища, спадковість, неправильне харчування, загальні хвороби організму (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба тощо). Помилки в самолікування йдуть навіть не в виборі ліків (хоча великий асортимент може заплутати навіть фахівця), а саме в неправильній оцінці стану пацієнта. Яка б не була дорога діагностика, вона завжди дешевше неправильного лікування.

Загальний медичний огляд бажано проходити 1 раз на рік. Якщо є проблеми з зором, Ваш лікар обов`язкого Вам повідомить, як часто Ви маєте його відвідувати. Хвороб багато і єдиного правила частоти відвідувань лікаря тут бути не може. Тож це індивідуальне питання.